Киевское воздухоплавательное общество

Русский Русский Болга́рский
 

Це щось незвичайне і легке, як пушинка кульбабки

01 Фев 2016

qfljaq2tzsk На повітряних кулях не тільки літають. Про них мріють, говорять і навіть пишуть наукові роботи. Ними цікавляться не тільки досвідчені аеронавти, а й юні ентузіасти. Завдяки інтересу молодого покоління повітроплавання розвивається, а скарбниця досліджень Малої Академії Наук – поповнюється. Учениця 9-го класу Марта Гнуча  успішно захистила «Моделі повітряної кулі». Ось що дівчина говорить про свою роботу і захоплення загалом:

«З повітроплаванням я зіткнулась ще у травні минулого року, під час однієї події. Це був аеро-фестиваль «Монгольф’єрія», де пілоти проводили захоплюючі майстер-класи. Десь у середині фестивалю почали запускати повітряні кулі. Це були неймовірні враження, після яких не залишилось жодного сумніву з приводу теми майбутньої наукової роботи.

Процес пошуку та опрацювання інформації про повітряні кулі виявився цікавим та захопливим. Головне, що створювало незручності – це переклад з іноземних джерел. З цим трапилося кілька цікавих випадків. Наприклад, російське слово «горелка» (елемент конструкції аеростата), перекладене мною як «горілка», замість «пальник». Вся авіаційна сім’я сміялася, побачивши цей переклад.

Взагалі на повітряній кулі я ніколи не літала. Але, думаю, колись це трапиться. Я уявляю свій перший політ десь над зеленими землями Литви, квітучою весною.

Повітряна куля для мене – не просто літальний апарат, що підіймається в повітря. Це щось незвичайне і легке, як пушинка кульбабки. Те, що дарує масу вражень і залишає приємні спогади про перебування на висоті і ті неймовірні краєвиди, що звідти відкриваються.

У майбутньому хотілось би спробувати пілотування аеростату, бо зараз від мого керування він точно не злетить) Думаю, для цієї справи потрібні досвідчені пілоти, які люблять свою справу і точно знають, як зробити так, щоб цей витвір мистецтва відірвався від землі і полинув у височінь.»

Ірина Батащук, прес-секретар КВО

  

О нас

ООО «Киевское воздухоплавательное общество» предлагает Вам испытать неземное чувство свободного полета в корзине воздушного шара.
Мы познакомим Вас ближе с воздухоплаванием и его историей.  Вы узнаете, где и как можно полетать на воздушном шаре или пройти курс обучения в школе пилотов.