Киевское воздухоплавательное общество

Русский Русский Болга́рский
 

Які вони – сонячні повітряні кулі?

19 Нояб 2015

Ми намагаємось не купувати поліетиленові пакети, вимикаємо світло за родичами і близькими, сортуємо сміття та вживаємо інших заходів, будучи екологічно грамотними. Адже в умовах вичерпування природних ресурсів надзвичайно важливо відчувати персональну відповідальність, яка не залежить від глобальних державних програм, а починається з питання «Що можу зробити особисто я?».

Серед світової спільноти повітроплавців теж знаходяться екологічно свідомі конструктори-інноватори, які втілюють у життя і запускають в небо енергозберігаючі повітряні кулі. Це аеростати нового покоління, використання палива якими зведено до мінімуму, оскільки у повітрі вони утримуються завдяки енергії сонця. Пропонуємо познайомитись із деякими сонячними кулями, чиї технічні характеристики практично не поступаються даними своїм традиційним попередникам.

Розроблений та випробуваний у реальних умовах командою «Balloon Concept», еко-баллун HB-QWC має оболонку, створену на основі унікальної трьохшарової технології. Це дозволяє акумулювати енергію сонця та міцно її утримувати. Тож, цей біло-сріблястий велетень прекрасно справляється з польотами у сонячні дні. Єдиний стимул, якого куля все-таки потребує на старті – це підігрів «нутрощів» оболонки вогнем зі звичайних пальників. Їх ніхто не відміняв, тому для збереження висоти в разі непередбачуваної зміни метеоумов під час польоту можна сміливо застосовувати традиційні методи. Аеростат успішно пройшов тестові польоти, а його творці зараз працюють над розробкою найбільшого еко-парку повітряних куль у Швейцарії.

Ще одне творіння зі світу екологічного повітроплавання – аеростат G-CIRX, представлений компанією Cameron Balloons на цьогорічному Міжнародному фестивалі аеронавтики у Брістолі. Інженери використали два типи тканин на різних півкулях: чорним боком куля розвертається до сонця, в той час як світла частина, виготовлена із двошарового матеріалу, зберігає тепло всередині. Крім того, поверхня оболонки має дрібні отвори для ультра тонких реактивних повітряних потоків. Завдяки цьому пілот має можливість обертати кулю потрібним боком як до сонця, так і навпаки. Таким чином регулюється вертикальна швидкість. Як і попередня еко-модель, цей аеростат укомплектований пропановими пальниками для безпеки та початкового підігріву оболонки.

В Україні поки-що не літають сонячні повітряні кулі, але проживають та плідно працюють ті, хто може розпочати розробляти їх у майбутньому. Це юні учасники соціального проекту «Енергоефективні школи», які самостійно розроблюють та втілюють плани, спрямовані на вирішення проблем теплопостачання і теплозбереження власних домівок, класів, шкіл. У конкурсі «Найкращі соціальні проекти України – 2015» найініціативніші творці отримали нагороду гран-прі, а разом з тим – можливість пройти майстер-класи з керування повітряною кулею від Школи Пілотів Aeronautic Company «Montgolfier». Підростаючі інноватори, які змалку піклуються про енергетичну незалежність своєї країни дізнаються все про будову та принципи польоту аеростату, а головне – зможуть спробувати самостійно ним керувати! Це надзвичайно світла й потужна енергія неба, яка має надихнути нове покоління на втілення нових проектів, пов’язаних зі збереженням природних ресурсів, зокрема й на еко-винаходи в галузі вітчизняного повітроплавання.

Ірина Батащук, прес-секретар КВО

  

О нас

ООО «Киевское воздухоплавательное общество» предлагает Вам испытать неземное чувство свободного полета в корзине воздушного шара.
Мы познакомим Вас ближе с воздухоплаванием и его историей.  Вы узнаете, где и как можно полетать на воздушном шаре или пройти курс обучения в школе пилотов.