Киевское воздухоплавательное общество

Русский Русский Болга́рский
 

Що нового у КГБ?

18 Сен 2015

Видовищно стартував, яскраво тривав та успішно завершився очікуваний всіма повітроплавцями Кубок Гордона Беннета. Це уже 59-ті змагання на дальність польоту серед газових аеростатів, які мають найдавнішу історію і об’єднують собою світові команди найдосвідченіших пілотів.

Кулі учасників заповнюються не гарячим повітрям, а воднем або гелієм. Переможцем у таких змаганнях вважається команда, якій вдалося здійснити найдовший політ. Маневрувати доводиться за допомогою баласту, який у потрібний момент скидається за борт і дозволяє утримувати аеростат на певній висоті. Іноді, щоб утримати кулю в повітрі, пілотам доводиться звільнятись не тільки від мішків з піском (які, власне, і виконують роль баласту), а й від бортового приладдя і навіть одягу. Аеростати дрейфують на висоті двох-трьох кілометрів, а команді доводиться знаходитись у невеличкій гондолі від одного до чотирьох днів.

Перемогу на цьогорічному Кубку Гордона Беннета отримала швейцарська команда SUI 01 у складі пілотів Kurt Frieden та Pascal Witprächtiger, яким вдалося пролетіти 2080,80 км з французького містечка По аж до селища Ячно, Польща. У них вийшло протриматись в польоті 68 годин і 21 хвилину. Друге місце дісталось минулорічним переможцям – німецькій команді GER 01 у складі Wilhelm Eimers та Matthias Zenge, які подолали 2071,61 км.

Загалом участь у змаганнях взяли 17 екіпажів з восьми країн світу, які спільним вечірнім стартом створили неймовірне видовище і зібрали величезну кількість глядачів. Варто зазначити, що Кубок завжди користувався особливою популярністю та проходив з чималим розмахом. Ще з 1906-го року, на початку свого заснування, перегони на повітряних кулях користувались зацікавленістю суспільства та привертали неабияку увагу. Газетний магнат Джеймс Гордон Беннет профінансував змагання і уже в перший рік проведення дійства зосередив навколо нього 250 тисяч уболівальників. Згодом подію було названо на честь засновника й вирішено проводити щорічно. Щоправда, двічі за історію свого існування Кубок був перерваний на час світових воєн.

Найдовший політ КГБ належить кулі-чемпіону, яка у 1908 році протрималась у повітрі аж 73 години, тобто більше трьох діб. А от рекорд на дальність польоту зафіксовано в 1912 році, коли французький екіпаж, стартувавши в Штутгарті, подолав 2190 км і приземлився в Рязані.

Ірина Батащук, прес-секретар КВО

  

О нас

ООО «Киевское воздухоплавательное общество» предлагает Вам испытать неземное чувство свободного полета в корзине воздушного шара.
Мы познакомим Вас ближе с воздухоплаванием и его историей.  Вы узнаете, где и как можно полетать на воздушном шаре или пройти курс обучения в школе пилотов.