Киевское воздухоплавательное общество

Русский Русский Болга́рский
 

Повітряні кулі житимуть вічно

24 Март 2016

Свято Масляної в Україні – це день, коли можна остаточно попрощатися з зимою, посмакувати млинцями та обмінятися позитивними емоціями з ріднею. У кожному місті святкують по-своєму, але об’єднуються навколо спільного бажання: зібратися разом, щоб відчути спільний дух вікових традицій.

Не просто черговим народним гулянням, а великим сімейним святом стала Масляна для жителів міста Умань. 12-го березня на майданчику біля парку «Софіївка» було весело й велелюдно: тут співали народних пісень, вчилися різьбленню по дереву, виготовленню ляльок-мотанок і паперових птахів.

Але найбільшою радістю для уманчан став запуск повітряної кулі аеронавтами Федерації повітроплавання та авіамоделізму Черкаської області. Наймолодші жителі міста та інші охочі підіймалися над землею на кілька метрів, а потім аеростат полинув у небо і кружляв над Уманню близько двох годин. Щасливчики, яким вдалося спізнати радість польоту, приємно вражені:

«Відчуття ні з чим не порівняти: тебе підіймає вгору тепле полум’я (чи магія?), куля, як величезна мильна бульбашка рухається плавно і непомітно для тебе, і ось ти вже дивишся вниз із висоти. А між тобою і навколишнім – жодних перешкод. Ти можеш торкатися повітря на цій висоті, ви не розділені жодним чином. Хіба не диво?» – зізнається у пережитому мешканка Умані Тетяна.

Не менш здивовані очевидці, яким випало спостерігати політ із подвір’їв, балконів, відчинених вікон, автомобілів та інших можливих і неможливих локацій:

«Куля – грандіозно величезна! У той момент мені згадалися грецькі міфи і досліди Леонардо да Вінчі. Я подумав про споконвічне бажання людини літати… Пройшло скільки часу, а люди і досі підіймаються в небо на повітряних кулях. Технологія, фактично, не змінилась, вона не конкурує із сучасними інноваціями. Мабуть, тому, що це зовсім інше… Думаю, повітряні кулі житимуть вічно.» ­­- говорить уманчанин Євгеній.

Тим, хто не зміг на власні очі побачити це свято, не варто впадати у відчай – адже польоти за сприятливих погодних умов відбуватимуться в Умані регулярно, а у вересні в тут відбудеться ще одна непересічна подія – міжнародний фестиваль повітряних куль «Монгольф’єрія»!

  

О нас

ООО «Киевское воздухоплавательное общество» предлагает Вам испытать неземное чувство свободного полета в корзине воздушного шара.
Мы познакомим Вас ближе с воздухоплаванием и его историей.  Вы узнаете, где и как можно полетать на воздушном шаре или пройти курс обучения в школе пилотов.