Киевское воздухоплавательное общество

Русский Русский Болга́рский
 

Про те, як долі вершились на небесах

01 Март 2016

Наймасовіше у світі весілля на повітряних кулях відбулося 14 лютого у латвійському містечку Єкабпілс у рамках фестивалю «Love Cup – 2016». 50 закоханих пар одночасно відірвалися від землі, одружилися в польоті і стали частиною рекорду Гіннеса. До грандіозного свята любові долучилися пілоти з усього світу. Серед них і команда українських повітроплавців на чолі з Сергієм Скалько. Ми вирішили поставити йому кілька запитань:

Сергію, як виникла ідея взяти участь у фестивалі до Дня закоханих? Чому вирішили відправитися до Латвії?

Протягом кількох років ми традиційно відвідували фестиваль повітряних куль у Болгарії і це вважалося своєрідним відкриттям сезону. Але цього разу фестиваль не проводився і першою, хто у новому році надіслав запрошення на повітроплавний івент стала Інга Уле, пілотеса з Риги. Як тільки я дізнався, що вона хоче організувати «Love Cup» і ознайомився з концепцією заходу, то одразу ж зголосився приїхати. І навіть не тому, що планувалося встановлення рекорду Гіннеса, а тому, що Інга захотіла зібрати щасливих молодят і одружити їх під час польоту на повітряних кулях 14 лютого, у День закоханих. Сама ідея здалася мені настільки цікавою та життєствердною, що гріх було відмовитись. Це мав бути надзвичайно яскравий старт року. Я був першим, хто відгукнувся і сказав, що приїду. Тому й літав на фестивалі під номером один.

Це справді приємно і почесно. Якою була програма фестивалю?

Фестиваль тривав протягом чотирьох днів. Спочатку учасники розділились на три групи і мали виконувати польоти в різних населених пунктах, підіймаючи в небо місцевих жителів. Але, на жаль, погода була не надто сприятливою і з усіх районів політати вдалося лише в Єкабпілсі. Те саме стосується і нічного світіння аеростатів – якби була погода, ми світились би з наповненими оболонками. Сам рекорд проходив 14 лютого. До події залучили величезну кількість медіаресурсів. Велися не тільки короткі репортажі, але й безпосередньо прямі трансляції з місця подій. На майданчику працювали міжнародні експерти, які фіксували рекорд. Зібралися городяни, приїхали люди з Риги та інших куточків Латвії. І, звісно ж, 50 пар учасників – від молоді до людей похилого віку. Найстарші молодята мали по 75 років. Все було красиво і добре організовано.

Тобто, можна говорити, що повітроплавання і тема кохання вдало об’єдналися у один вдалий проект. Хто підтримував це свято?

Тішить те, що велика кількість підприємств підключилася до підтримки фестивалю. Це були фабрики з виробництва цукерок, парфумів, макаронних виробів. Забезпечення було на високому рівні. На кожному брифінгу нас завжди чекали якісь красиві і смачні кондитерські вироби. Ну і призовий фонд був досить цікавим.

Погода сприяла польотам?

На ранковому брифінгу, перед самим рекордом, ми були рішуче налаштовані летіти і встановити рекорд. Хоча й розуміли, що прапор може бути як зеленим (таким, що дозволяє злітати), так і чорним (який би не дозволяв політ). На випадок чорного прапора ми всі прийняли одноголосне рішення – незалежно від того, яким буде вітер і якими будуть опади, одруження має обов'язково відбутися.

Рекорд – справа відповідальна. Чи все склалося так, як було задумано?

Як фахівець рекордної діяльності, скажу, що ніколи не буває так, як плануєш, завжди виходить трохи інакше. Так і цього разу. 14 лютого цілий день валив сніг і видимість була дуже низькою. Ми могли знехтувати опадами, але не могли слабкою видимістю, оскільки по курсу польоту виднілися лінії електропередач. Ніхто не хотів ризикувати, тому вирішили встановити рекорд, прив'язавши кулі на довгі мотузки і запустити їх у небо. О 16 годині вистрелили гармати, ми наповнили і підняли кулі, пасажирами яких стали молоді пари, співробітники РАГСу і свідки. Далі відбувалася процедура одруження: молоді сказали один одному "так" і обмінялися обручками, а представники Національного Реєстру Рекордів засвідчили, що рекорд відбувся. Він був заявлений як «наймасовіше одночасне укладення шлюбу під час польоту на повітряних кулях». Саме так все і сталося. Щоправда, в одному з прес-релізів говорилося про висоту пташиного польоту. Але ж птахи літають на різних висотах, тому рекорд ми усе-таки встановили.

На фото з фестивалю видно, що деякі учасники віддали перевагу оригінальним костюмам. Це не завадило встановленню рекорду?

Пари готувалися до цього заходу так само ретельно, як і співробітники РАГСу – заздалегідь і протягом довгого часу. Молодята вдягнулися досить оригінально: були костюми пілотів, костюми короля і королеви, сноубордистів, лижників, пожежників. Були й закохані з однаковими шарфами, в однакових шапках і рукавиця. Наше завдання полягало в тому, щоб своє весілля вони запам'ятали на все життя. Звісно, хтось замерз і забруднив сукню, хтось приїхав туди свідомо в гумових чоботях, а хтось на підборах. Але, не зважаючи ні на що, в їхній пам'яті назавжди збереглося це весілля. Бо це був рекорд, спеціально для них приїхали повітроплавці з усього світу, десятки медіаресурсів висвітлювали подію, працювало безліч фотографів, у прямому ефірі відбувалася трансляція з наземних і літаючих камер. Тому, безумовно, враження у вже тепер подружніх пар залишилися найкращі.

У нашій країні буде щось подібне?

Що стосується організації подібних фестивалів в Україні, то, звичайно ж, хотілося б, аби вони відбувалися. Головне – придумати цікаву тематику, розвинути ідею та підключити спонсорів. Це треба робити обов'язково. Щоб популяризувати повітроплавання, приносити радість людям та здійснювати мрії.

Ірина Батащук, прес-секретар КВО

  

О нас

ООО «Киевское воздухоплавательное общество» предлагает Вам испытать неземное чувство свободного полета в корзине воздушного шара.
Мы познакомим Вас ближе с воздухоплаванием и его историей.  Вы узнаете, где и как можно полетать на воздушном шаре или пройти курс обучения в школе пилотов.